راهنمای کامل کاهش هزینه برای خرید حلقه نامزدی یا ازدواج دستبند گردنبند و سرویس طلا

راهنمای کامل کاهش هزینه برای خرید بهترین حلقه ی نامزدی و سایر قطعات طلا

راهنمای انتخاب حلقه نامزدی و ازدواج: هزینه کردن و بودجه بندی درست برای انتخاب حلقه نامزدی ارزان و به صرفه

اگر در حال انتخاب حلقه ازدواج، حلقه نامزدی، انگشتر نشون یا سایر زیور آلات مانند دستبند، گردنبند، گوشواره یا حتی سرویس طلا هستید، بهترین نقطه برای شروع خرید شما انتخاب و در نظر گرفتن یه بودجه مشخص می باشد. مشخص کردن حدود مالی و هزینه ای که برای خرید اختصاص داده اید تمرکز شما را در انتخاب حلقه طلا بالا خواهد برد و شما را تا حد زیادی از سر در گمی نجات خواهد داد. این مطلب توسط استودیو لاوین برای شما نوشته شده و حاصل سالها تجربه بازاریابی و فروش در صنف طلا و جواهر بین المللی است تا شما در خرید طلا و جواهر انتخاب راحتتری داشته باشید.

الماس برلیان باگت و کاشین

از کجا شروع کنیم؟

احتمالا شما هم این مطلب معروف را شنیده اید که بودجه ی معقول برای خرید حلقه ازدواج معادل دو ماه حقوق شماست. در حقیقت این جمله بر گرفته از یک کمپین تبلیغاتی در دهه 40 میلادی است که توسط بزرگترین تاجر الماس آن دوران بوجود آمده است!

ارزش حلقه ی ازدواج بیشتر نمادین بوده و تا آخر عمر آنرا با خود خواهید داشت. شرایط و موقعیت و اولویت های هر زوج با زوج دیگر متفاوت است. در واقع در بحث خرید حلقه ازدواج هیچ معقول و غیر معقولی وجود ندارد. این شما هستید که تصمیم میگیرید چه میزان هزینه کردن برای این قطعه طلا معقول است و شما احساس بهتری خواهید داشت.

پس از مشخص کردن بودجه، راه ها و نکاتی برای حداکثر کردن ارزش و جلوه طلای خریداری شده وجود دارد که در ادامه این مطلب به آن اشاره خواهیم کرد.

انتخاب آلیاژ و جنس حلقه ازدواج

پلاتین و پالادیوم را فراموش کنید! این دوفلز با دارا بودن هزینه ی بالای ساخت و نگهداری جلوه ی متفاوت و آنچنانی با طلای سفید ندارند. لازم به یادآوری است تقریبا تمام حلقه های فلزی با ارزش سفید رنگ در مرحله ی نهایی توسط رودیوم فلزی از خانواده پلاتینیوم آب کاری می شوند که همان خواص ضد آلرژیک و جلا و درخشش چشم گیر را با هزینه ی کمتر خواهند داشت. همچنین پلاتینیوم به دلیل کمتر بودن در بازار و تعداد کمتر کارگاه سازنده در ایران از اجرت بالاتری برخوردار است که به نفع مصرف کننده نیست. در شرایط اقتصادی کنونی، حلقه ازدواج نقره نیز می تواند انتخاب بسیار عاقلانه و در عین حال از بعد ظاهری به همان مقدار جذاب و زیبا باشد. فراموش نکنید این حلقه ازدواج شماست و احتمال اینکه شما بخواهید آنرا بفروشید بسیار کم خواهد بود، پس فکر سرمایه گذاری را از سرتان بیرون کنید و با هزینه ی کمتر با خرید حلقه ی نقره، انگشتر درشت تر و زیباتری را برای مراسم عروسی خود تهیه کنید!

رکاب انگشتر درخشانی انتخاب کنید

یکی از اشتباهات بزرگ عروس و داماد ها در خرید حلقه ازدواج، صرفه جویی در اندازه و وزن رکاب و انتخاب رکابی بدون سنگ و در عوض انتخاب برلیان (الماس) بزرگتری به عنوان سنگ اصلی است. قیمت برلیان به ابعاد آن بستگی دارد ولی قیمت و اندازه ی آن رابطه ی خطی ندارند و با بزرگتر شدن اندازه ی الماس قیمت آن بیشتر افزایش پیدا میکند. به عبارت دیگر به عنوان مثال با هزینه یک الماس یک قیراطی درسته میتوان چندین قیراط الماس کوچکتر با همان درجه پاکی و درخشش تهیه کرد. با استفاده از این شرایط فروش بازار میتوان با هزینه ی ثابت، با کمتر در نظر گرفتن اندازه برلیان مرکزی یک انگشتر هیلو (HALO) سفارش داد (انگشتری که دور تا دور سنگ مرکزی آن را سنگ های ریز احاطه کرده مانند عکس روبرو) و حتی روی رکاب انگشتر شما را از الماس پوشاند و با صرف هزینه ای یکسان یا حتی کمتر حلقه ای درخشان تر و جذاب تر تهیه کرد.

الماس و یا جواهرات با تراش خاص و متفاوت سفارش دهید

از آنجاییکه 70% حلقه های ازدواج خریداری شده دارای الماس با تراش برلیان هستند، انتخاب الماس با تراشی غیر از برلیان میتواند تا بعضا 40% در هزینه های شما صرفه جویی کند! با انتخاب الماسی با شکل  اوال، اشر، باگت، پرنسس یا حتی کاشین تا حد زیادی در هزینه خود صرفه جویی کرده یا در هزینه ثابت حلقه درشت تر و جذاب تری تهیه کنید. با کلیک روی این جمله یا دکمه ی زیر با انواع اشکال تراش الماس آشنا بیشتر آشنا شوید.

انواع اشکال الماس

الماسی با ابعاد پایینتر از اعداد رند سفارش دهید

الماس هایی با وزن قیراط رند (اعداد طبیعی) مثل 1 یا 2 به دلایل روانی دارای جهش قیمتی هستند. به عنوان مثال شما با انتخاب الماسی 0.9 قیراطی دارای سنگی به اندازه 6.25 میلی متر خواهید بود و با انتخاب الماس 1 قیراطی 6.5 میلی متر. چشم شما به سختی تفاوت این دو سنگ را متوجه خواهد شد و در عوض شما حداقل 20% در هزینه های خود صرفه جویی خواهید کرد!

اختلاف سایز الماس ها
انگشتر ازدواج و نامزدی طلا سفید و زرد و رزگلد و الماس برلیان ارزان طراحی شده در استودیو لاوین برای مردم ایران 2019 98انگشتر ازدواج و نامزدی طلا سفید و زرد و رزگلد و الماس برلیان ارزان طراحی شده در استودیو لاوین برای مردم ایران 2019 98

از الماس (برلیان) آزمایشگاهی استفاده کنید

الماس های آزمایشگاهی مشخصاتی اپتیکی، فیزیکی و شیمیایی کاملا مشابهی با الماس های معدنی دارند. این الماس ها در سایز مشابه، به دلیل هزینه ی کمتر تولید به نسبت هزینه استخراج تا حدود 30% ارزان تر هستند و انتخاب مناسبی برای حلقه ازدواج شما می باشند. البته این نوع الماس ها در ایران نادر هستند و باید برای تهیه آنها جست و جوی زیادی کرد.

برای حلقه ازدواج خود سنگ جواهر رنگی انتخاب کنید

هیچ اجباری برای سفید بودن رنگ سنگ حلقه تان وجود ندارد! سنگ های با ارزشی مانند یاقوت طیف وسیعی از رنگ ها را شامل میشود که انتخاب آنها حلقه ازدواج شما را بسیار متفاوت و خاص خواهد کرد. سنگ یاقوت دارای سختی 9.5 است که عملا با الماس تنها نیم مقیاس فاصله دارد ولی قیمت آن بسیار پایینتر هست. جواهرات دیگری نیز مانند زمرد یا تانزانیت به دلیل کمیابی میتواند انتخاب جالبی برای حلقه شما باشد.

از حلقه های ازدواج بدون سنگ جواهر وسط (حلقه های بند) استفاده کنید

حلقه های بند یکی از به صرفه ترین قطعات طلا می باشد و استفاده از آنها به عنوان حلقه ازدواج یا نامزدی بسیار مقرون به صرفه است. این حلقه ها هم از الماس (برلیان) های کوچکتر در تعداد بالا استفاده میکند هم معمولا وزن طلای پایین تری دارد.

از سنگ های جواهر مشابه الماس (برلیان) استفاده کنید

اگر فکر میکنید بودجه تان برای خرید حلقه نامزدی / حلقه ازدواج محدود هست و مسایل مهتری برای هزینه کردن برای آنها دارید، هیچ اشکالی ندارد که بجای الماس از سنگ های جواهر بیرنگ دیگری استفاده کنید. سنگهای جواهر بی رنگ طیف بصری و قیمتی وسیعی را شامل می شوند که از موزانیت (که آن هم مانند الماس پایه کربنی دارد) با نصف قیمت الماس شروع شده و تا بلور های زیرکنیم (که بلور های سوارفسکی از این جنس هستند) که بسیار ارزان هستند (چند ده هزار تومان!) ادامه پیدا میکند. به یاد داشته باشید حتی بلور های سوارفسکی دارای مقیاس سختی 6.5 هستند که عملا حتی از گوریلا گلس موبایل شما و از بسیاری از شیشه های ضد گلوله نیز سخت تر می باشند. از بعد جلوه بصری نیز ارزان ترین جواهرات بی رنگ هم حدود 50% درخشندگی الماس را روی حلقه ازدواج شما خواهد داشت در حالیکه شما یک صدم یا حتی یک هزارم یک قطعه الماس (برلیان) هزینه خواهید کرد! به خاطر داشته باشید از جنس سنگ جواهر حلقه تان فقط خود شما مطلع هستید و نگران برداشت ذهنی دیگران از انتخاب اقتصادی خود نباشید.

حلقه های ازدواج دست دوم را نیز در گزینه های خود داشته باشید

حتی قدیمی ترین انگشتر های طلا و جواهر نیز با یک شست و شوی شیمیایی و التراسونیک و یک آبکاری ارزان قیمت مانند روز اول جذاب و درخشان خواهند شد. یکی از اسرار خود طلافروشان، خریدن قطعات دست دوم و استفاده آنها بصورت شخصی و روزمره است چون از بعد اقتصادی بسیار به صرفه می باشد.

کلام آخر

مهم نیست بودجه شما چقدر است، ما در مجموعه لاوین در تمام مراحل در کنار شما خواهیم بود و کمک خواهیم کرد زیباترین و شکیل ترین حلقه ازدواج یا هر قطعه طلای مورد نظر شما را که بتوان با بودجه شما تهیه کرد، برای شما ساخت. فراموش نکنید مشاوره ما همیشه رایگان خواهد بود پس با ما تماس بگیرید یا از طریق تلگرام/واتس آپ در ارتباط باشید تا به شما در امر انتخاب قطعه طلا و جواهر خود کمک کنیم.

09126784415
5/5 (1 Review)

About the Author:

کارشناس ارشد راه و ترابری، معمار و طراح طلا و جواهر با 10 سال سابقه طراحی و تاجر سنگ های قیمتی